Kviestiniai lektoriai

Lektoriai, kurie skaitys pranešimus ENDOBALTIC 2014:Prof. Paul MH Dummer
(BDS, MScD, PhD, DDSc, FDSRCS (Ed), FHEA, College of Biomedical and Life Sciences, Cardiff University, Cardiff, UK)

Paul yra terapinės odontologijos profesorius, Kardifo universiteto biomedicinos koledžo dekanas. Jis yra specialistas terapinėje odontologijoje ir endodontijoje, tai pat konsultantas Kardifo ir Vale  Health Board universite. Paul yra nepriklausomas narys Powys Teaching Local Health Board.

Paul yra redaktorius International Endodontic Journal ir Europos endodontologų asociacijos sekretorius.

Paul baigė studijas Kardife ir apgynė MScD 1980 metais, PhD 1987 metais. 2002 metais savo tyrimų srityje buvo apdovanotas DDSc Velso universitete.  Paul publikavo virš 170 straipsnių, 70 tiriamųjų darbų santraukų, mokomosios literatūros bendraautorius.  

Negyjanti endodontinė patologija ir  endodontinis pergydymas. Biologiniai aspektai.

Negyjanti endodontinė patologija ir  endodontinis pergydymas. Klinikiniai aspektai.

 Šios dvi paskaitos apims svarbią temą – danties šaknų kanalų pergydymą įprastu (ne chirurginiu) metodu, siekiant išgydyti tai, kai kas iki šiol vadinta viršūninio periodonto ligomis, kurios išlieka ar atsiranda  po pirminio dantų šaknų kanalų gydymo. Paskaitų tikslas – pateikti kritinį požiūrį į šią įdomią ir sudėtingą endodontologijos temą ir suteikti biologinių ir klinikinių žinių apie įvairiausius kasdieninėje klinikinėje praktikoje pasitaikančius iššūkius. Šie iššūkiai apima diagnostiką ir gydymo planavimą, taip pat sudėtingi klinikiniai etapai, kurie reikalauja infekcijos kontrolės dantų šaknų kanaluose, reinfekcijos prevencijos ir dantų atstatymo, kurie jau anksčiau buvo gydyti  ar „nugydyti“. Taigi, šios paskaitos patiks tiems, kurie domisi viršūninio periodontito epidemiologija po dantų šaknų kanalų gydymo, šios ligos etiologija, tai pat tiems gydytojams, kurie nori suprasti koks reikalingas gydymas ir kaip jį suteikti. Pirmoji paskaita koncentruosis į biologinį aspektą, kuris parems klinikinį aspektą ir bus atskleidžiamas antrojoje paskaitoje.


 
Dr. Hagay Shemesh
(DMD, PhD
Chair, Department of Endodontology
Academic Centre of Dentistry Amsterdam (ACTA), the Netherlands)

Hagay gimė ir augo Tel Avive, Izraelyje, baigė odontologijos fakultetą Jeruzalėje Izraelyje 1990 metais. Tada 5 metus tarnavo Izraelio oro pajėgose. 2000 metais baigė endodontologijos studijas Jeruzalėje ir imigravo į Nyderlendus. Ten Amsterdamo Akademiniame centre odontologijai (ACTA) pradėjo dėstyti studentams endodontologijos kursą. 2009 metais baigė Amsterdamo Universitetą su pagyrimu ir apsigynė daktaro laipsnį tema “Naujas žvilgsnis į šaknies kanalo sienelę” (angl. “New insights into the root canal wall). Dabar jis yra endodontologijos departamento vadovas ACTA, olandų atstovas Europos endodondontologų draugijoje, žurnalų “Journal of Endodontics” ir “International Endodontic Journal” mokslinės komisijos narys.

I paskaita “Endodontinio gydymo sėkmės vertinimas trimatėje erdvėje”

             Atsiradus tūrinei kompiuterinei tomografijai (angl. CBCT) viršūninio periodonto audinių gijimo proceso įvertinimas tapo įmanomas trimatėje erdvėje. Šioje paskaitoje bus aptartos visos naujausios publikacijos ir tyrimai šia tema. Kokia CBCT vertė vertinant gijimą ir sėkmę? Kokia bus endodontinio gydymo ateitis lyginant su implantais?

 

II paskaita “Regeneracinės endodontijos naujovės”

             Infekuotų dantų su nesusiformavusiomis šaknų viršūnėmis gydymas visada buvo iššūkis. Atsiranda vis daugiau klinikinių atvejų pateikiančių alternatyvius gydymo metodus, pakeičiančius tradicinę apeksofikacijos procedūrą. Tai metodai skatinantys dentino-pulpos komplekso regeneraciją ir stimuliuojantys šaknies ir viršūnės formavimąsi. Šioje paskaitoje bus apibūdinti šie metodai, analizuojami jų privalumai, apribojimai ir protokolai. 
Dr. med. dent. Patrick Sequeira-Byron 

(BDS, DMD, PGDip EBHC, MSc, MSc, University of Bern, Switzerland)

STUDIJOS

1988 – BDS, Guy’s Hospital Dental School, Londonas, UK;

1990 – Šveicarijos odontologas, ZMK, Bernas, Šveicarija;

1992 – DMD, ZZM, Ciurichas, Šveicarija;

2002 – MSc, Green – Templeton college, Oksfordas, UK;

2004 – Šveicarijos endodontologas, SSO SSE/SFZ;

2010 – MSc burnos chirurgas.

 

MOKSLINĖ VEIKLA

1989 – Gydytojas, Ortopedinė odontologija, Guy‘s Dental Hospital, Londonas, UK;

1998 – Podiplominės studijos, Endodontija, Guy‘s Hospital, Londonas, UK;

2003 – Mokslinis tyrimas, Horten – centre, Universitatsspital, Ciurichas, Šveicarija;

2011 – Vyresnysis gydytojas, ZMK, Bernas, Šveicarija.

 

PRAKTIKA

Nuo 1992 – Endodontologas, Cham, Šveicarija.

 

Prof. Renato Leonardo
(MS, PhD, Araraquara Dental School – UNESP, Sao Palo, Brazil; university of Texas, USA)

Kalba ispaniškai, portugališkai bei angliškai.

Endodontijos specialistas, regioninės endodontijos tarybos primininkas (São Paulo, Brazilija).

Buvęs vadovas bei pirmininkas restauracinės odontologijos departamente, Araraquara Odontologijos mokykloje – UNESP.

Buvęs doktorantų ruošimo programų vadovas ir pirmininkas Araraquara Odontologijos mokykloje – UNESP.

Endodontijos magistro laipsnis São Paulo universitete.

Daktaro laipsnis patologijos srityje São Paulo universitete.

Skaito paskaitas Teksaso universitete - San Antonijuje, JAV.

Brazilijos endodontologų draugijos vice- prezidentas.

Amerikos endodontologų asociacijos narys.

Pagrindinis redaktorius žurnale "Indian Dentists Research & Review."

Garbės redaktorius žurnale "World Journal of Dentistry”.


Naujausių technologijų taikymo endodontijoje biologiniai aspektai. Nuo koncepcijos iki rekomendacijų.

 

Technologiniai ištekliai pritaikyti biologinei endodontologijai apims pulpos ir viršūninio periodonto uždegimo pokyčių santykį su etiologija, prevencija, diagnoze ir endodontiniu gydymu, žvelgiant giliau į histologiją, patologiją ir mikrobiologinius endodontinio gydymo aspektus. Ši paskaita mokys kaip pasiekti klinikinės, rentgenologinės ir histopatologinės sėkmės endodontologijoje. Padės susipažinti su naujais diagnostikos metodais, apimančiais tūrinę kompiuterinę tomografiją, didinimą, šaknies viršūnės ieškiklius, taip pat ultragarsinius valymo ir formavimo instrumentus, lazerį, laikinus užpildus, surišimo sistemas šaknų kanalų sistemų pildymui ir sėkmingą sekimą po endodontinio gydymo.

 

Mokymosi objektai:

Identifikuoti danties ir periodonto audinių pakitimus atsiradusius dėl endodontinių priežasčių

Susipažinti ir suprasti biologinius endodontologijos aspektus ir technologinius išteklius

Supažindinti su naujomis technikomis ir protokolais (irigacija, kanalų mechaninis paruošimas, laikini užpildai ir šaknų kanalų užpildai).

 

Temos:

-          Danties ir periodonto audiniai

-          Endodontinė mikrobiota

-          Gyvybingos ir negyvybingos pulpos sąvoka (viršūnės biofilmas)

-          Strategija padėsianti pasiekti klinikinės, rentgenologinės, histopatologinės ir juridinės sėkmės

-          Nauji pasiekimai diagnostikoje, tūrinė kompiuterinė tomografija, didinimas, šaknies viršūnės ieškikliai, lazeris, ultragarsinė aktyvacija ir irigaciniai tirpalai, rankiniai, osciliaciniai, reciprokiniai ir mašininiai šaknų kanalų ruošimo instrumentai

-          Lūžusių instrumentų šalinimas

-          Irigacijos protokolas (priemonės ir tirpalai)

-          Laikini užpildai endodontologijoje (kodėl, kur ir kada)

-          Ar svarbi Biologija?

-          Šaknų kanalų pildymo sistemos su surišimu

-          Šaknų kanalų užpildai (biologinės, fiziocheminės savybės ir pritaikymas)

-          Pergydymas

-          Vieno vizito endodontija. Mitai ir faktai

-          Skubi endodontinė pagalba

-          Pediatrinė endodontija

 

Prof. Paul Lambrechts

(Dept. of Oral Health Sciences, Catholic University of Leuven, Leuven, Belgium)

Paul gimė 1955 metais. Jis studijavo lotynų – graikų kalbas ‘St. Jan Bergmanscollege’ koledže, Diesto mieste. Odontologijos studijas baigė 1978 metais Katalikiškame Leuveno universitete, Belgijoje, ten  jis 1983 metais apgynė daktaro disertaciją tema: „Pagrindinės kompozitų savybės bei jų įtaka klinikoje“. Šiandien jis yra profesorius, Leuveno universiteto Terapinės Odontologijos skyriaus vadovas, odontologijos programų bakalauro bei magistro studijų direktorius. Jis dėsto kariesologijos, mitybos aspektų, susijusių su odontologija, bei endodontijos kursus. Dvi dešimtąsias savaitės laiko jis veda priešklinikinius odontologijos kursus bei klinikinės odontologijos pratybas, 4/10 laiko jis dirba universitetinėje ligoninėje, 4/10 likusio laiko užima tiriamieji darbai endodontijos srityje, ypač kuriant mimimaliai invazyvios endodontijos idėjas naudojant 3D mikrokompiuterinę tomografiją, tūrinę kompiuterinę tomografiją, skenuojantį elektroninį mikroskopą. Fotodinaminė, lazeriu aktyvuojamos dezinfekcijos technika yra vienas iš šių tyrėjų grupės iššūkių, o mėgstamiausia tema – išorinės kaklelinės danties šaknies rezorbcijos patologija. Kartu su profesoriumi B. Van Meerbeek 2003 metais jis tapo adhezinės odontologijos pirmininku Toshio Nakao. Jis yra kelių disertacijų vadovas, daugelio straipsnių bendraautorius kartu su Leuven BIOMAT tyrimų grupe. Jis skaito mokslines bei akademines paskaitas visame pasaulyje. 


Mikroskopijos, skaitmeninės radiologijos, tūrinės kompiuterinės tomografijos ir mikrokompiuterinės tomografijos galimybės endodontinės patologijos diagnostikoje

 

Pranešimo trukmė: 1 val. 30 min.

Santrauka

Pagrindinis tikslas naudojant skirtingų vaizdinimo technikų kombinacijas yra atskleisti sudėtingą dantų šaknų kanalų sistemos anatomiją ir diagnozuoti slypinčią endodontinės kilmės patologiją trimatėje erdvėje. Stebint padidintą darbo lauką chirurginiu mikroskopu tuo pačiu metu galima įsivaizduoti šaknų kanalų sistemą trimatėje erdvėje, tokiu būdu susikuriant virtualų endodontinės aplinkos modelį. Tai padeda atsargiau įvertinti sudėtingą dantų šaknų kanalų sistemos anatomiją, atlikto gydymo baigtį ir galutinę prognozę. Naujausios nežalingos vaizdinimo  technikos tokios, kaip mikrokompiuterinė tomografija ex vivo (raiška <1µm), tūrinė kompiuterinė tomografija in vivo (raiška 125 µm), chirurginė mikroskopija ir lauko emisijos skanuojantis­­­ elektroninis mikroskopas (FE-SEM) leidžia mums ištirti sudėtingą šaknų kanalų sistemą ir bioplėvelės prisitvirtinimą. Šiuolaikinės in-vitro ir in-vivo technologijos suteikia galimybę atlikti trimatį šaknų kanalų formavimą, išvalymą ir užpildymą. Dinaminė irigacija, kurios metu naudojamas RinseEndoDurr, Endoactivator (C. Ruddle), aktyvuojama ultragarsu (ESI antgalis bei IrriSafe), fotoaktyvioji dezinfekcija (FAD), kuomet taikoma lazerinė terapija, suteikia galimybę pasiekti mikroorganizmus slypinčius nišose, anastomozėse, dentino kanalėliuose bei bioplėvelėje.

Vis dėlto, kyla klausimas ar įmanomas toks šaknų kanalų užpildymas, kuris, dėka hibridizacijos ir dervinių jungčių sudarymo, visiškai uždarytų išlikusius mikrorganizmus. Šiuolaikinėje atstatomojoje odontologijoje dentino surišimas suprantamas kaip viso vidinio dentino paviršiaus surišimas išilgai šaknies kanalo. Siekiant užtikrinti užpildo hibridizaciją ir dervinių jungčių formavimąsi, lipnusis sluoksnis, lipniojo sluoksnio kamščiai, dentino drožlės bei bioplėvelė turi būti pašalinti ir šaknų kanalų sistema turi būti užpildyta naudojant termoplastinę metodiką.

 Paskaitos metu bus pasakojama apie:

 

  • skaitmeninės rentgenografijos privalumus, suteikiant didesnę raišką, nei atliekant įprastas dantų šaknų rentgenogramas.
  • tai, kad skaitmeninė rentgenografija pateikia geresnės kokybės atvaizdus, naudojant mažesnę apšvitos dozę.
  • tai, kad tūrinė kompiuterinė tomografija pateikia atvaizdus 3 skirtingose ašyse: skersinį, vainikinį ir išilginį vaizdus.
  • tai, kad naudojant tūrinę kompiuterinę tomografiją galima atkurti trimatį tūrinį atvaizdą, kuris leidžia geriau orientuotis ir interpretuoti tiriamąją sritį.
  • rekomenduojamus TKT aparatų nustatymus, norint pasiekti geriausią raišką, reikalingą endodontonės patologijos diagnostikai ir gydymo planavimui.
  • tai, kad kai kurie naujausi TKT aparatai leidžia pasiekti 125 µm - 80 µm raišką.
  • gaunamų vaizdų raiškos priklausomybę nuo skanuojamo tūrio.
  • indikacijas TKT naudojimui: MB2 kanalas viršutinio žandikaulio krūminiuose dantyse, antrieji kanalai apatinio žandikaulio kandžiuose ir iltyse, prieškrūminiai dantys, turintys 2-3 kanalus, išorinė ir vidinė rezorbcijos, anatominės variacijos, tokios kaip dens invaginatus, C tipo kanalai, taurodontizmas ir pan.
  • tai, kad naudojant padidinimą optika arba chirurginiu mikroskopu ir kartu derinant TKT galima išgauti maksimalią diagnostinę informaciją.
  • tai, kad šaknų kanalų formavimas ir valymas turi būti papildytas dinamine irigacija, fotoaktyviąja dezinfekcija,  kurių pagalba galima būtų suardyti ir pašalinti biopėvelę.

 Autoriaus profesinio domėjimosi sritys:

Prof. Paul Lambrechts ypatingą dėmesį skiria minimaliai invazinei atstatomajai odontologijai taikant pažangius diagnostikos ir gydymo planavimo metodus. Jis yra mikroskopinės odontologijos, endodontologijos bei gyvūnų odontologijos šalininkas. Mikroskopija, biologija ir technologijos bei jų derinimas atstatomojoje odontologijoje ir endodontologijoje  yra pagrindiniai siekiai jo klinikinėje praktikoje.Prof. Renato Miotto Palo
(Department of Endodontics, Dental School, University of São Paulo,Brazil)

 

Endodontologijos specialistas - HRACF – Centrinho – USP – Bauru – Brazilija

Endodontologijos magistras – UNESP – Sao Jose dos Campos – Brazilija

Disertacija endodontologijoje (PHD) – UNESP – Araraquara – Brazilija

Podisertacinės (Post PHD) studijos, vadovas Prof.Cornelis Pameijer – Konektikuto Universiteto (USA) profesorius emeritas

Endodontologijos profesorius – UNESP – Sao Jose dos Campos – Brazilija

Vadovaujantis endodontologijos profesorius – UNIP – Campinas – Brazilija

Endodontologijos sertifikavimo programos koordinatorius – NAP institutas – Sao Paulo – Brazilija

Endodontologijos sertifikavimo programos koordinatorius – Thum – Joinville – Brazilija

Endodontologijos sertifikavimo programos koordinatorius – Facoph – Sorocaba – Brazilija

Dr. Palo baigė Paulistos universitetą (Sao Paulo, Brazilija), baigė podiplomines studijas ir įgijo endodontologijos specialisto laipsnį Sao Paulo universitete (USP, Brazilija).

Įgijos magistro laipsnį Sao Paulo State universitete (UNESP, Campus Sao Jose dos Campos), kuriame šiuo metu savanoriškai dėsto endodontologiją. Mokslų daktaro laipsnį įgijo Sao Paulo State universitete (UNESP, Campus Araraquara). Be dėstymo universitete, dr. Palo taip pat užsiima privačia praktika endodontologijos ir balinimo srityse.

 

Dr. Palo pirmininkauja dvejoms podiplominių studijų programoms Brazilijoje. Jis suorganizavo kelis odontologų susitikimus, tarp jų buvo Sao Paulo odontologų susitikimo mokslinis koordinatorius. Dr. Paulo yra išleidęs mokslinių straipsnių, yra odontologinių knygų bendraautorius, gavęs mokslinių apdovanojimų. Ruošia pranešimus apie balinimo procesą ir riziką. Taip pat dažnai kviečiamas vertinti magistrantų ir doktorantų egzaminus, dirbo kaip straipsnių recenzentas. Dr. Palo atlieka in vitro ir in vivo eksperimentus, prisideda prie naujų medžiagų išradimo ir vertinimo. Skaitė daugiau nei 150 pranešimų 30 skirtingų šalių. Kalba portugalų, ispanų ir anglų kalbomis.


Dantų balinimo pavojai ir galimos komplikacijos. Ką turi žinoti kiekvienas odontologas?

 TIKSLAI

 

Paskaitos tikslai – pateikti išsamią informaciją apie danties išorinį ir vidinį balinimą (suvokimas apie peroksidus, skirtingų koncentracijų poveikis, indikacijos ir panaudojimo galimybės, naudojimo protokolas, aktyvacijos galimybė, rezultato ilgaamžiškumas, supratimas apie pooperacinį jautrumą); kaip išvengti , kontroliuoti ir gydyti.

 TEMOS

Balinimo reikšmė šiandien

Estetikos supratimas

Danties spalvos suvokimas

Pigmentai

Peroksidų naudojimas, veikimo mechanizmas

Peroksidų rūšys ir skirtumai tarp jų

Kaip oksidacija įtakoja ląstelių metabolizmą?

Balinimo cheminis stabilumas

Aktyvacijos naudojimas

Jautrumas: kaip išvengti ir kontroliuoti

Nekrotinė pulpa po balinimo?

Po balinimo procedūros atsiradusių pulpos pakitimų diagnozavimas

Kaip parinkti tinkamiausią balinimo priemonę kiekvienu atveju?

Kaip pasirinkti geriausią techniką?

Vidinis balinimas

Rezorbcijos po balinimo