Kviestiniai lektoriai

_________________________________________________________________________________________Lars Bjørndal

CV Lars Bjørndal

Lars Bjørndal (g.1963) 1988m. baigė odontologijos studijas Kopenhagos universitete Danijoje.

1992m. apgynė mokslų daktaro disertaciją  tema „Karieso progresavimas emalyje ir pulpos-dentino komplekse pasitelkiant plonus nedemineralizuotus danties pjūvius“.

1993-1998m. ėjo docento pareigas Kariesologijos ir endodontologijos fakultete Kopenhagos universitete.

Nuo 1998m. ėjo docento ir endodontologijos poskyrio direktoriaus pareigas Kopenhagos universitete.

1999-2001m. tobulinosi podiplominiuose kursuose endodontologijos specialistams bendradarbiaujant Kopenhagos universitetui Danijoje bei Malmo ir Gioteburgo universitetams Švedijoje.

1999-2001 ėjo sekretoriaus pareigas Skandinavijos Endodontologijos Draugijoje (SES).

2011m. apgynė Dr.Odont disertaciją tema „Endodontinis gydymas: priežastis, prevencija ir kokybė – formuojantys veiksniai“.

2012m. Lars Bjørndal buvo vizituojantis dėstytojas Loma Linda universitete JAV.

Nuo 2012m. specialaus klinikinio padalinio, priimančio siunčiamus pacientus Odontologijos institute Kopenhagos universitete  direktorius.

2014m. Lars Bjørndal antrą kartą išrinktas Danijos nacionalinės endodontologijos draugijos prezidentu  ir atstovauja šaliai Europos endodontologų draugijoje (ESE), yra sertifikuotas ESE narys.

2007 ir 2016m. Lars Bjørndal vedė Skandinavijos Endodontologijos Draugijos dvimečius kongresus.

Vieną dieną per savaitę Lars Bjørndal skiria privačiai endodontologijos praktikai .

Be daugelio nacionalinių kursų endodontologijos temomis bendrosios praktikos gydytojams odontologams, Lars Bjørndal skaitė paskaitas Europoje, Azijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje ir temos apėmė gilaus karieso pažeidimo patologiją, gydymą ir endodontinio gydymo kokybę lemiančius veiksnius. Lars Bjørndal yra daugelio tarptautinių ir nacionalinių publikacijų autorius bei bendraautorius, įskaitant knygų skyrius bei apžvalgas ir šiuo metu yra keleto tarptautinių žurnalų recenzentas.


PASKAITOS:

Kuomet atliekame pulpos padengimą – I ir II klasės tiesioginio pulpos padengimo apibrėžimas

Dažna pulpos atvėrimo priežastis yra ėduonis. Pakankamai dažnai klinikinuose pulpos padengimo tyrimuose neaišku ar procedūros buvo atliktos netikėtai atsivėrus pulpai, ar procedūra buvo planuota, taip pat retai tiksliai apibūdinamas kariozinio pažedimo gylis, kuris atspindi pulpos uždegimo laipsnį. Nestebina tai, jog gydytojai odontologai skirtingai gydo giliojo ėduonies pažeidimus – renkasi pulpos padengimą ar endodontinį gydymą, arba dalinį kariozinio pažeidimo preparavimą vengdami pulpos atvėrimo. Kokie yra geriausi turimi mokslo įrodymai atliekant pulpos padengimą?  Ar būtų naudinga kariozinius pažeidimus skirti į giliuosius ir ypatingai gilius? Bus pristatytos indikacijos ir kontraindikacijos. Bus pasiūlyta pulpos padengimo klasifikacija, skiriant pulpos padengimą į I klasę, kuomet pulpos atsivėrimas buvo netikėtas ir II klasę, kuomet pulpa buvo atverta gydymo tikslu ekskavuojant kariozinį pažeidimą naudojant padidinimą.

Kuomet gilusis ėduonies pažeidimas gali būti gydomas išvengiant pulpos atvėrimo? Giliojo ėduonies patologija ir gydymas

Pulpos uždegimo suvokimas endodontologijoje yra esminis, tačiau sudėtingas. Uždegimas sąlygoja du priešingus rezultatus ir apima palankias sąlygas mineralizacijai, taip pat nepageidaujamą pulpos nekrozę ir po to einančią bakterinę infekciją bei periapikalinio uždegimo progresavimą. Taip pat kyla klinikinė užduotis nustatyti grįžtamojo pulpito ir negrįžtamojo asimptominio pulpito ribas. Tyrimai rodo, jog siūlomas gydymas skiriasi apžiūrint giliojo ėduonies pažeidimą, o tai atpsindi žemą tyrimų įrodymų lygmenį. Nepaisant to, atsiranda naujų atsitiktinių imčių tyrimų, padedančių lengviau pasirinkti gydymo būdą. Paskaitoje bus pristatytas atnaujintas ėduonies patologijos suvokimas, apimant siūlomas gaires giliojo ėduonies gydymui remiantis publikuotais klinikiniais duomenimis.

Paskaitoje bus pristatomi giliojo ėduonies pažeidimų pavyzdžiai ir siūlomas gydymas. Tinkamam ėduonies pažedimų gydymo prognozavimui gali būti svarbūs tokie kintamieji kaip ėduonies pažeidimo gylis, progresavimas ir paciento amžius. Paskaitos tikslas yra padidinti giliojo ėduonies patologijjos ir gydymo suvokimą ir supažindinti su praktinėmis gairėmis giliojo ėduonies pažeidimų gydymui ir jų trūkumais.

__________________________________________________________________________________________
Marco Martignoni

Marco Martignoni 1988 m cum laude baigė Chieti universitetą. Nuo 1989 m. iki 1991 m. jis tobulinosi gyd. Herbert Schilder kursuose Henry Goldman school of Dental Medicine, Bostono universitete, JAV. 1992 m jis tobulinosi gyd. Clifford Ruddle kursuose Santa Barbaroje, Kalifornijoje, JAV. Jis vadovauja privačiai klinikai Romoje, Italijoje ir didžiąją laiko dalį skiria endodontologijai ir ortopedinei odontologijai. Jis atliko ir publikavo tyrimus apie dantų atstaymą po endodontinio gydymo. Gyd. Marco Martignoni yra žinomas lektorius, skaitęs daug paskaitų ir vedęs klinikinių kursų Italijoje ir pasaulyje. Temos apima endodontologiją, dantų po endodontinio gydymo atstatymą, ir mikroskopo taikymą odontologijoje. Gydytojas yra Italijos mikroskopinės odontologijos akademijos įkūrėjas ir Prancūzijos endodontologų draugijos garbės narys. Jis yra ėjęs Italijos endodontologų draugijos prezidento pareigas. 2011 m. jis buvo Europos endodontologų draugijos kongreso Romoje prezidentu.

PASKAITOS:

Reciprokiniai instrumentai endodontiniame gydyme: ar yra privalumas?

Modernioji endodontologija suteikia galimybę gydymą atlikti greitai ir patikimai daugiausiai dėl to, kad instrumentai, naudojami kanalų mechaniniam paruošimui yra efektyvesni.

Norint užtikrinti geriausią instrumentų funkcionavimą būtina užtikrinti tikslų techninio dizaino ir mechaninių savybių derinį, nesvarbu ar būtų pasirenkamas rotacinis ar reciprokinis judesys.

Šiandien galime pasikliauti naujais instrumentų dizainais, susijusiais su nauju požiūriu į lydinių įtaką pasiekiant unikalius rezultatus šaknų kanalų mechaniniame paruošime.

Naujos kartos glider instrumentas veikia panašiu principu kaip ir originalus, tačiau pasižymi naujomis progresyviomis savybėmis.

Lankstumas ir atsparumas yra naujos eros raktiniai žodžiai.

Nuovargio sumažinimas lydinyje pasitelkiant naujas kirtimo savybes ir sukimo momento ribojimas pasitelkiant specialaus metalo vystymą yra kontroliuojami pasitelkiant visiškai naują skaitmeninį prietaisą, kuris tapo asmeniniu partneriu, gebančiu nukreipti teisinga linkme ir palaikyti endodontologą kasdienėje klinikinėje praktikoje padidinant saugumą ir sąmoningumą.

Greitesnis mechaninis paruošimas sudaro sąlygas geresnei ir gilesnei dezinfekcijai.

Nauja endodontologijos era yra paprastesnė, greitesnė ir patikimesnė, bet svarbiausia – saugesnė.

Minimaliai invazyvi endodontologija, reciprokinis judesys ir jų įtaka dantų atstatymui.

Modernioji endodontologija suteikia galimybę gydymą atlikti greitai ir patikimai daugiausiai dėl to, kad instrumentai, naudojami kanalų mechaniniam paruošimui yra efektyvesni.

Norint užtikrinti geriausią instrumentų funkcionavimą būtina užtikrinti tikslų techninio dizaino ir mechaninių savybių derinį, nesvarbu ar būtų pasirenkamas rotacinis ar reciprokinis judesys.

Šiandien galime pasikliauti naujais instrumentų dizainais, susijusiais su nauju požiūriu į lydinių įtaką pasiekiant unikalius rezultatus šaknų kanalų mechaniniame paruošime. Lankstumas ir atsparumas, taip pat kaip ir minimalus invazyvumas yra naujos eros raktiniai žodžiai, siejami su naujais instrumentais, kurie užtikrins dantų ilgalaikį funkcionavimą tinkamai juos atstačius po endodontinio gydymo.

Naujoji endodontologijos era yra paprastesnė, greitesnė ir patikimesnė, bet svarbiausia suteikianti galimybę išsaugoti daugiau danties audinių.

 

__________________________________________________________________________________________
Josette Camilleri

Restauracinės Odontologijos Departamentas, 

Odontologinės Chirurgijos Fakultetas, Maltos universitetas, Msida, Malta

Josette Camilleri įgijo odontologijos specialybę Maltos Universitete. Doktorantūros studijas baigė ir daktaro disertaciją apgynė King‘s koledže Londone, vadovaujant prof. Tom Pitt Ford. Šiuo metu yra Maltos universiteto Odontologinės Chirurgijos Fakulteto Restauracinės Odontologijos Departamento vadovė ir docentė.

Pagrindinė mokslinių tyrimų sritis - endodontinės medžiagos, tokios kaip dantų šaknų kanalų užpildai, retrogradiniai užpildai, MTA ir biosilikatiniai cementai.

Josette Camilleri yra publikavusi virš 90 mokslinių straipsnių prestižiniuose recenzuojamuose traptautiniuose žurnaluose, jos darbai cituoti daugiau nei 3000 kartų. Ji yra vadovėlių autorė ir bendraautorė, daugelio tarptautinių žurnalų, tokių kaip International Endodontic Journal, Cement and Concrete Composites, Clinical Oral Investigation, Dental Materials, Journal of Endodontics, Journal of Dental Research, Journal of Biomedical Materials Research Parts A and B, The Arabian Journal for Science and Engineering, Journal of Dentistry, Acta Odontologica Scandinavica and Acta Biomaterialia redkolegijų narė.

Josette Camilleri yra tarptautinio pripažinimo sulaukusi lektorė, skaičiusi savo pranešimus daugiau nei 50 Pasaulio šalių. ENDOBALTIC 2017 ji pristatys 2 pranešimus: “Biokeraminės medžiagos endodontijoje. Jų savybės ir klinikinis pritaikymas” bei “Pulpos padengimas medžiagomis dervų pagrindu”.

PASKAITOS:

Biokeraminės medžiagos endodontijoje. Charakterizacija ir klinikinis pritaikymas 

Biokeraminės medžiagos yra biomedžiagų poaibis ir apibūdinamos kaip biologiškai suderinamos keraminės medžiagos. Nors manoma, kad visos medžiagos, susidedančios iš trikalcio silikato, yra biokeraminės, tačiau literatūroje priskiriama tik Endosequence BC ir Totalfil grupė. Tai naujos kartos medžiagos, turinčios bifasinio cemento dizainą bei kurių sudėtyje nėra busmuto oksido, aliuminio, sunkiųjų metalų. Paskaitoje diskutuosime apie medžiagų chemiją ir sąveiką.

Pulpos padengimas su medžiagomis dervos pagrindu 

Kalcio hidroksidas tradiciškai naudojamas pulpos padengimui. Pagrindinis šios medžiagos trūkumas, naudojant ją būtent šiai procedūrai, yra silpnumas ir tirpumas. Kalcio hidroksidas savyje turi vandens, dėl ko negali būti rūgštinamas ar surišamas su vėliau naudojamu kompoziciniu užpildu. Išrastos naujos medžiagos, kurios gaminamos dervos pagrindu ir kietinamos šviesa. Jas lengviau naudoti bei galima suderinti su kompoziciniu užpildu, vėliau naudojamu atstatyti dantį. Tai bei šviesa kietinamos medžiagos, naudojamos pulpos padengimui bus aptariamos paskaitoje.


__________________________________________________________________________________________


Anil Kishen

Anil Kishen įgijo odontologijos bakalauro laipsnį Madras universitete ir odontologijos magistro laipsnį Dr.MGR medicinos universitete, Madras, Indijoje. Vėliau jis įgjo mokslų daktaro laipsnį biomedicinos inžinerijoje Nanyang technologijų universitete Singapūre. Po asistento ir etatinio docento pareig
ų Singapūro nacionalinio universiteto Odontologijos fakultete, jis perėjo į Toronto universiteto Odontologijos fakultetą, kur šiuo metu yra endodontologijos profesorius ir Odontologijos fakulteto podiplominių studijų koordinatorius. Prieš fakulteto restruktūrizaciją, dr. Kishen ėjo endodontologijos disciplinos direktoriaus pareigas nuo 2012 iki 2016 metų.

Dr.Kishen yra publikavęs virš 200 recenzuojamų publikacijų ir yra 10 patentų ir išradimų bendraautorius. Jis yra apdovanotas daugeliu apdovanojimų ir titulų įskaitant The Enterprise Challenge Innovator apdovanojimu Singapūre 2002 m., Toronto universiteto Odontologijos studentų draugijos Garbės Nario apdovanojimu 2013 m., yra Garbės Diplomatas Indijos endodontologų taryboje (2013 m.), apdovanotas Amerikos endodontologų asociacijos (AAE) Foundation-Denstply-Research Excellence apdovanojimu 2013 m. ir Journal of Endodontics publikacijų apdovanojimais 2015 m., 2016 m., bei W.W. Wood apdovanojimu 2016 m. Taip pat dr. Kishen yra publikavęs 19 knygų skyrių ir redagavęs tris tarpdisciplininius vadovėlius. Šiuo metu jis yra Journal of Endodontics ir BMC Microbiology redaktorių pavaduotojas, taip pat keleto tarptautinių žurnalų redakcinių kolegijų narys. Toronto Universitete dr. Kishen ikidiplominių ir podiplominių studijų studentams dėsto endodontologijos, mikrobiologijos ir biomedžiagų dalykus. Jis yra pagrindinis tyrėjas laboratorijoje, tiriančioje nanomedžiagas ir fototerapiją odontologinėms infekcijoms.  

PASKAITOS:

Endodonti
škai gydytų dantų polinkio lūžiams iššifravimas

Endodontiškai gydytų dantų skilimai nėra retas reiškinys klinikinėje praktikoje. Daugelis literatūroje aprašomų fiziologinių, patologinių ir jatrogeninių veiksnių nulemia endodontiškai gydytų ir atstatytų dantų susilpnėjusias mechanines savybes.

Jatrogeninės procedūros lemiančios dentino pašalinimą, agresyvus mechaninis paruošimas ir užpildymo metodikos, atsitiktinis cheminių irigantų ir medikamentų naudojimas, atstatymo etapai ir amžiniai pokyčiai yra minimi kaip keičiantys likusio dentino mechanines savybes ir padidinantys polinkį skilimui.

Deja, mokslinis tokių skilimų priežasčių išmanymas yra nepakankamas. Ši paskaita suteiks biomechanikos pagrindus endodontiškai gydytų dantų skilimų priežasčių ir rizikos veiksnių suvokimui. Taip pat bus aptarti klinikiniai žingsniai tokių skilimų paplitimui pažaboti.

Nanodalelės ir kintanti endodontinio gydymo koncepcija

Endodontologijos technologijos ir biomedžiagos reikšmingai pažengė per paskutinį dešimtmetį. Nepaisant šios pažangos, kai kurie neatsiejami endodontinio gydymo trūkumai vis dar išlieka. Minimaliai invazyvių metodikų, kurios patikimai dezinfekuotų infekuotus dantis, panaikintų patologijos nulemtus pokyčius dentine, pagerintų mechanines dentino savybes ir skatintų biologija paremtą gydymą vystymas turės potencialą pakeisti nusistovėjusias endodontinio gydymo teorines ir metodologines prielaidas. Paskutiniu metu bioaktyvios nanodalelės sulaukė reikšmingo susidomėjimo biomedicinos ir sveikatos priežiūros pramonės šakose. Šios nanodalelės pasižymi unikaliomis fizikinėmis ir biologinėmis savybėmis. Jos taip pat gali būti modifikuojamos ir pritaikomos skirtingoms į konkrečius audinius nukreiptoms funkcijoms. Ši paskaita apžvelgs daugiafunkcinių nanodalelių taikymą dantų su viršūniniu periodontitu audinių inžinerijos strategijoms.

__________________________________________________________________________________________